Financování není jen o úroku.

Hypoteční úvěry

 

Financovat lze až 100% kupní ceny. Nutnost vlastních úspor není pravidlem. Pozor na pravidla dřívějšího splacení, či na pokutu spojenou s přechodem k jiné bance.

Mojí prací je porovnat nabídky bank na trhu a seznámit Vás s možnostmi financování. Hypotéka se dá uchopit velice chytře.

 

Z vlastní zkušenosti vím, že před realizací vysněného bydlení člověk nevyhnutelně narazí na sérii otázek. Ať už budeme mít na mysli koupi nemovitosti, výstavbu, rekonstrukci, refinancování či refundování, jednou z těchto otázek pravděpodobně bude: Jaké je to správné financování? V zápětí se přidá otázka: Jaká banka? Jaký druh úvěru? Co je to RPSN, anuita, advokátní úschova, čerpání na návrh na vklad, daň z nabytí nemovitosti, bonita, LTV, …
Trvá roky než člověk profesně pronikne do terminologie a metodiky
jednotlivých bank, a proto se vůbec nedivím, že běžnému, v oboru
“nekovanému“, člověku z toho může jít hlava kolem. Obzvláště, pokud řeší větší financování poprvé.

Úvěry ze stavebního spoření

Úvěry ze stavebního spoření tvoří další významnou roli při pořízení vlastního bydlení. Obzvláště tam, kde není možné ručit nemovitostí. Zpravidla se využívají na rekonstrukce, či pro zpětné proplacení nákladů vynaložených na vlastních bydlení.

Neúčelové spotřebitelské úvěry

Ať už budete přemýšlet o novém autě, dovolené, nebo dražším dárku, u spotřebitelských úvěrů by Vás mimo jiné mělo zajímat, kolik se přeplatí a jaké jsou podmínky dřívějšího splacení. Sledovat parametr RPSN je velice důležité.