Nikdy neinvestujte do byznysu, kterému nerozumíte.

Nejnovější články

Řešíte jak naložit s úsporami? Přemýšlíte o investici do nemovitosti, či chcete koupit akciové tituly, nebo dluhopisy? Zaujalo Vás penzijní spoření, nebo podílové fondy?


Ve světě investic je nepřeberné množství nástrojů, které dokáží Vaše finance zhodnotit. Základní úkol je se v těchto nástrojích vyznat a najít ideální řešení, které splní Vaše očekávání.


Rád Vám řeknu více.

Investice do cenných papírů - Akciový trh

Akcie je cenný papír, který potvrzuje, že jeho majitel (držitel) je akcionář, tj. že vložil určitý majetkový podíl (kapitál) do akciové společnosti. Akcionář má různá práva. Např. je oprávněn podílet se na zisku společnosti formou dividendy a účastnit se na řízení společnosti mimo jiné tím, že je oprávněn hlasovat na valné hromadě, případně se podílet na likvidačním zůstatku společnosti v případě likvidace. Za závazky společnosti akcionáři po dobu trvání účasti ve společnosti neručí. Výjimku tvoří pouze ručení za dluhy společnosti do výše podílu akcionáře na likvidačním zůstatku po zrušení společnosti s likvidací.

Podílové fondy

Podílový fond je spravován investičními společnostmi, které řídí jejich fungování. Základní jednotkou fondu je podílový list, držitel podílových listů (investor) se nazývá podílníkem fondu. Otevřený podílový fond má oproti jiným formám investování řadu vlastností, které umožňují jeho použití ve velmi širokém okruhu investorů.

Komodity a komoditní trhy

Komoditní trhy umožňují nákup a prodej komodit, i před jejich skutečnou výrobou nebo vypěstováním. V současnosti se komodity obchodují prostřednictvím komoditních burz. Jednou z nejobchodovanějších komodit je právě zlato, které slouží jako ochrana proti inflaci.

Bankovní produkty

Jedním ze způsobů zhodnocení peněz je rovněž využití bankovních produktů. Zejména tedy spořících účtů a termínovaných vkladů.